Hizmetlerimiz

Bakım Hizmetlerimiz

Kurumlarımıza kabul edilen hastalarımız yatılı olarak kalmaktadır. Misafirlerimizin yeme içme ve her türlü bakım hizmeti tarafımızdan karşılanmaktadır. Altı engelliye bir bakım elemanı çalıştırmaktayız. 7/24 hizmet veren elemanlarımız misafirlerimizin temizliğinden, kişisel bakımından ve beslenmesinden sorumludur. Beslenme programımız tam zamanlı olarak çalışan diyetisyenimiz tarafından hazırlanmaktadır.

Beslenme Hizmetlerimiz

Beslenme açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak ya da canının çektiği şeyleri yemek içmek değildir. Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini karşılamak demektir. Beslenmede en önemli iki kavram ‘yeterli’ ve ‘dengeli’ sözcükleridir. Çünkü sağlıklı bir yaşamın temelini yeterli ve dengeli beslenmek oluşturur. İhtiyacımız olan besin ögelerinden herhangi biri alınmadığında ya da eksik veya fazla alındığında sağlığımız bozulmakta ve vücudumuzda birçok fonksiyon yerine gelmemektedir.

Sağlık Hizmetlerimiz

Kurumlarımızda yatan hastalarımızın sağlıkları ile ilgili tüm takipleri alanında uzman medikal direktörümüz ve sağlık personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Her hastamızın bir sağlık dosyası mevcuttur. Bu dosyada varsa sağlık sorunları detaylı olarak belirtilir. Hastalıkları veya yeni oluşan şikayetleri için hastanelere götürmek, muayenelerini yaptırmak ve tedavilerini uygulamak görevimizdir.

Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar barsak sisteminin insan sağlığında önemli rol oynadığını tespit etmiştir. barsak sistemi vücumuzda beyinden sonra gelen ikinci büyük organımız olarak kabul edilmektedir. barsaklar özellikle ruhsal sağlığımız için önemlidir.